• 1 balení = 50 ml tinktury
 • 8-10 kapek do vody
 • Dávkování 3x denně
 • Obal je plně recyklovatelný
 • Původ v ČR

Pampeliška lékařská – tinktura

Tinktura z kořene pampelišky lékařské (neboli Smetanky lékařské) působí protizánětlivě a slouží na podporu trávení a detoxikaci organismu. Patří mezi nejoblíbenější české byliny.

Trávení, metabolismus sacharidů, žaludek a játra, normální funkce močové soustavy, působí protizánětlivě, detoxikace – vylučování, antioxidant, prebiotikum, artritida.

3x denně, 8-10 kapek, u osob s vyšší hmotností je možné užít vyšší denní dávku až 15 kapek 3x denně. Před použitím protřepat. Lze nakapat do jogurtů, smoothie, müsli, pudinků nebo smísit s mlékem.

Pampeliška lékařská – 50 % list a 50 % kořen (Taraxaci folium + radixcs.), čištěná voda, Sorban draselný (Potassium Sorbate), max. 0,3 % kys. citrónová (Citric acid), neobsahuje líh, přírodní sladidlo.

Tato tinktura je ve výrazné slevě z důvodu spotřeby do 2.5.2022

Super-extrakt z Pampelišky lékařské neboli Smetanky lékařské, vyráběné v kombinaci ruční práce a nejmodernějších technologií v České republice z udržitelně, šetrně a eticky získané suroviny z České republiky.

Pampeliška lékařská díky svým účinkům patří mezi nejoblíbenější české byliny. Působí protizánětlivě a podporuje normální funkci močové soustavy, proto se v souvislosti s ní často mluví o detoxikaci při vylučování. Podpora žaludečních šťáv zase umožňuje lepší trávení a vstřebávání živin. Pampeliška také působí močopudně, takže ji léčitelé využívají k tomu, aby z těla odvedli nežádoucí tekutiny. Rozhodně ale nedoporučujeme dávat si ji před spaním.

Pampeliška lékařská kvete zhruba od března do června, daří se jí na travnatých plochách – loukách, pastvinách a zahradách. Lé***á je celá rostlina – kořen, stonek, listy i květ. Tinktura se vyrábí z kořene pampelišky, který se sbírá v období od září do března.

Naše tinktury jsou slaďoučké, používáme přírodní sladidlo chuťově velmi podobné medu. Sami nemáme rádi zbytečnou hořkost.

Doporučujeme hlavně: 

 • ženám, které trpí hormonální nerovnováhou
 • lidem s trávicími problémy
 • lidem po užívání antibiotik

Nedoporučujeme: 

 • lidem se zánětem střev
 • lidem, kteří mají problémy se žlučníkem nebo žlučovodem

Není určeno pro děti do 3 let! Uchovávejte mimo dosah dětí! Nenahrazuje pestrou stravu! Nepřekračujte doporučenou denní dávku! Přechovávat v suchu a chladnu ! Výrobek není vhodný pro těhotné a kojící matky.

Výše uvedený text není zdravotním či léčebným tvrzením dle nařízení (ES) č. 1924/2006 a nařízení (EU) 1169/2011 a nemá vzbuzovat dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin.

Co o Pampelišce lékařské možná nevíte

 • Pampeliška roste i v Severní Americe. Tam ji údajně přivezli kolonisté, kteří nechtěli přijít o cenný lék.
 • Užívání pampelišky při kojení může měnit chuť mateřského mléka, které pak některým dětem nechutná.

Česká republika

Byliny z našich luhů a hájů

Co je uvnitř pampelišky lékařské?

Inulin je sacharid, který podporuje zdravou střevní mikroflóru. 

Taraxasterol může ulevovat od artritidy.

Součástí dračí krve jsou taniny (třísloviny), které jsou zodpovědné za mírně trpkou chuť. Hovoří se o nich v souvislosti s protizánětlivými účinky.